2025 | Deltion Zwolle

Circulair Ambachtscentrum Steenwijkerland.
WINNAARS
SMARTCirculair Bouw OntwerpChallenge 2025

 

Ontwerpopdracht

Circulair ambachtscentrum ‘de Stienveste’ in Steenwijk op het terrein van ROVA Milieubrengstation en G. Hellinga inclusief gebiedsontwikkeling.

De Stienveste op ’T Groot Verlaat in Steenwijk dient voor het reduceren van de afvalstroom van de gemeente Steenwijkerland. De Stienveste wordt een zo gehete circulair ambachtscentrum, waar: hergebruik (kringloopwinkel), reparatie (repair café), recycling (demontagehal) en educatie/bijeenkomsten (bezoekerscentrum) in één bouwwerk samenkomen om zo veel mogelijk bruikbare producten of materialen uit de afvalstroom te kunnen winnen.

De hoofddoelstelling van het project is om de hoeveelheid afval per inwoner van de gemeente Steenwijkerland te reduceren tot 30 kg, wat neerkomt op een vermindering van 15 kg per persoon. Dit wil men bereiken door een samenwerking aan te gaan tussen verschillende bedrijven uit de regio.
Dankzij een nauwere onderlinge samenwerking kunnen deze bedrijven meer bruikbare materialen en grondstoffen uit het afval halen en deze hergebruiken of opknappen. Naast ROVA en Hellinga zullen deze bedrijven gezamenlijk gehuisvest worden in één gebouw: het zogenoemde Circulair Ambachtscentrum.

De randvoorwaarden voor dit bouwwerk, zoals gesteld door de opdrachtgever, zijn:

  • Natuurinclusief bouwen
  • Klimaatadaptief bouwen
  • Biobased bouwen
  • Flexibel, modulair en losmaakbaar bouwen
  • Daarnaast wil de gemeente dat in het ontwerp rekening wordt gehouden met een mogelijke uitbreiding van de demontagehal.

 

Video

Unique Selling Points

  1. Modulair, Circulair ontwerp
    Het  gebouw kan in onderdelen worden verplaatst en her-ingedeeld
  2. Installaties eenvoudig verplaatsbaar
  3. Toekomstbestendig
    losmaakbaar, flexibel aanpasbare ruimtes voor nieuwe functies, biobased bouwmaterialen en herbruikbare bouwmaterialen
  4. Stedenbouwkundig
    Visuele eenheid in een groene biotoop

Indeling ambachtscentrum

  • Kringloopwinkel – min. 1.000 m2, verdeeld over twee bouwlagen.
  • Repair Café – Begane grond, min. 350 m2.
  • Demontagehal – Begane grond, min. 1.000 m2.
  • Bezoekerscentrum – Verdieping, min. 650 m2.
  • Toegankelijk voor (minder)invalide personen.

OPDRACHTGEVER: GEMEENTE STEENWIJKERLAND

 

RONALD VAN EERTEN

Over het studententeam Re-construction

Teamcaptain

  • Bart-Jan ten Oever
  • Ivèn Lievers

Teamfoto

Deltion Docenten

KASPER SLOOT

 

Mede mogelijk gemaakt door

 

HERO KLINKER

MONIQUE MASTENBROEK

https://adsii.or.id/sdm/pkvgames/https://adsii.or.id/sdm/bandarqq/https://adsii.or.id/sdm/dominoqq/https://lp3ibandaaceh.id/assets/pkvgames/https://lp3ibandaaceh.id/assets/bandarqq/https://lp3ibandaaceh.id/assets/dominoqq/https://www.northforeland.co.uk/js/pkvgames/https://www.northforeland.co.uk/js/bandarqq/https://www.northforeland.co.uk/js/dominoqq/https://argenerasiunggul.id/unggul/pkvgames/https://argenerasiunggul.id/unggul/bandarqq/https://argenerasiunggul.id/unggul/dominoqq/https://beliisuzu.com/cd/pkvgames/https://beliisuzu.com/cd/bandarqq/https://beliisuzu.com/cd/dominoqq/https://cheersport.at/doc/pkv-games/https://cheersport.at/doc/bandarqq/https://cheersport.at/doc/dominoqq/https://baznassurabaya.id/cgi/pkv-games/https://baznassurabaya.id/cgi/bandarqq/https://baznassurabaya.id/cgi/dominoqq/https://revistas.pge.sp.gov.br/docs/pkvgames/https://revistas.pge.sp.gov.br/docs/bandarqq/https://revistas.pge.sp.gov.br/docs/dominoqq/
https://central.nasrda.gov.ng/https://igov.exeter.ac.uk/https://cafe.unmaha.ac.id/https://prajaiswara.jambiprov.go.id/https://ejournal.stital.ac.id/