Scalda | Kenniswerf Vlissingen

Scalda studenten ontwerpen hun toekomst: ‘Kenniswerf Vlissingen”

 

Scalda team tijdens de kick off op 31 januari voor het gemeentehuis in Vlissingen

Ontwerpopdracht

De gemeente Vlissingen vraag het interdisciplinaire studententeam Bouwkunde, Infra, Groen en Media om Kenniswerf Deelgebied 1 en 2 te ontwerpen.

  • Deelgegied 1 is een campusontwikkeling, waar ruimte is om samen te werken en waar studenten en ondernemers elkaar ontmoeten. Een aantrekkelijke omgeving met verbindingen naar het Kanaal door Walcheren.
  • Voor deelgebied 2 ligt de focus op het creëren van ruimte voor innovatieve bedrijvigheid. Start-ups, scale-ups en test-, ontwikkel en demolocaties.

Uitdagingen zijn: circulair ontwerpen, klimaatadaptatie, natuurinclusiviteit, hittestress, energietransitie, gezonde leefomgeving, circulariteit, mobiliteit, …

Opdrachtgever

  • Gemeente Vlissingen, Colinda Dekker

Studententeam: Team de Kaap

  • Scalda 3e jaars bouwkunde
  • Scalda 2e jaars infra
  • Scalda 2e jaars mediavormgeving
  • En wellicht nog een paar studenten van de groenopleiding

Winnaar Communicatieprijs tijdens de Excellencedag op 15 febr. in Ede

Team Scalda wint de Communicatieprijs Excellencedag 2023

Colinda Dekker, Projectleider ruimtelijke ontwikkeling Gemeente Vlissingen

Cees-Willem Koorneef, projectmanager AddVisioin en het gezicht van KAAP

 

Onze Unique Selling Points

Smart circulair bouwen lijkt misschien een cirkel maar het is een spiraal die steeds groter en beter wordt. En wij zijn de eerste stap.

Rapporten

Poster

 

Voor de economische en sociale ontwikkeling van Zeeland is een goede kennisinfrastructuur nodig. Waar voorheen nog veel jongeren vertrokken uit de provincie richting de Randstad, moeten de Kenniswerf en het Joint Research Center Zeeland ervoor gaan zorgen dat onderwijs, onderzoek, innovatie en bedrijvigheid in Zeeland een vlucht neemt.

De kleinschaligheid van Zeeland en de innovatiekracht zorgen samen voor een broedplaats waar onderzoek en onderwijs mogelijk zijn. De combinatie van theorie en praktijk maakt dat we op korte termijn oplossingen kunnen lanceren die bijdragen aan de verduurzaming van de energiesector. Scalda, HZ/UAS en het University College Roosevelt (UCR) gaan er aan de slag met vraagstukken rondom water, energie, voedsel en biobased materialen.

Over het Team

Studenten 3e jaars bouwkunde

  • Niek Goossens – teamcaptain
  • Beau in ’t Groen – teamcaptain
  • Delano de Bruyne – teamcaptain
  • Maurice Bakker – teamcaptain

Overige Bouwkundestudenten 

  • Besher Alobaied
  • Cas de Block
  • Feije Flipse
  • Femke Gorter
  • Goof de Keijzer
  • Justin Nieuwenhuijse
  • Lucas Willems
  • Mats Bohyn
  • Mitchel Leenhouts
  • Niek Goosssens
  • Niels van de Maas
  • Sam Vermeire
  • Sem
  • Teun Dekkers
  • Tim de Bruijn
  • Tycho van Gijsel
  • In ’t Groen
  • Mitchel Leenhouts

Studenten Mediavormgeving

  • Delano Brasz
  • Luuk Kempe

Docenten

  • Scalda – Peter Stoel
  • Scalda – Frank Beekman
  • Scalda – Caroline Passenier
  • Scalda – Jan Minderhoud